Best translation softwares ?
Thread poster: Necula Andreea
Necula Andreea
Necula Andreea
Romania
Jan 27, 2017

Buna, tuturor. Am de elaborat o lucrare de licenta si as fi recunoscatoare daca a-ti putea sa ma ajutati ! Care ar fi recomandarile voastre in materie de softuri pentru traducere, tinand cont de experienta voastra pana acum ? Si de ce ? Cu cat sunt mai multe pareri cu atat mai bine. Multumesc.

 
Nona Stanciu Dell'Acqua
Nona Stanciu Dell'Acqua  Identity Verified
Italy
Local time: 08:13
Member (2006)
Italian to Romanian
+ ...
link-uri utile pentru a gasi informatiile de care ai nevoie Jan 29, 2017

Buna Andreea,

Iti sugerez sa verifici urmatoarele link-uri:

See more
Buna Andreea,

Iti sugerez sa verifici urmatoarele link-uri:

http://www.proz.com/forum/cat_tools_technical_help/306817-making_a_comprehensive_list_of_all_online_cat_tools_currently_available_pls_help.html

http://www.proz.com/software-comparison-tool

http://www.proz.com/about/overview/tools/

Sper sa fie de aiutor!

Eu am folosit in trecut Deja-vu, SDLX, Fluency si in present folosesc Cafetran si far Fluency, dar depinde si ce sistem operativo folosesti.

Nona
Collapse


 
Necula Andreea
Necula Andreea
Romania
TOPIC STARTER
re: soft Mar 9, 2017

Multumesc, Nona. Momentan nu folosesc nimic. Urmeaza sa testez un program de software. Insa aveam nevoie inainte de cateva sugestii din partea persoanelor care lucreaza in domeniu. Recomandari pentru soft. Multumesc frumos.

 
S_G_C
S_G_C
Romania
Local time: 09:13
English to Romanian
A-ti Mar 9, 2017

Necula Andreea wrote:

Buna, tuturor. Am de elaborat o lucrare de licenta si as fi recunoscatoare daca a-ti putea sa ma ajutati ! Care ar fi recomandarile voastre in materie de softuri pentru traducere, tinand cont de experienta voastra pana acum ? Si de ce ? Cu cat sunt mai multe pareri cu atat mai bine. Multumesc.


Poti explica, gramatical, ce inseamna a-ti?


 
Necula Andreea
Necula Andreea
Romania
TOPIC STARTER
a-ti Apr 12, 2017

Imi cer scuze, acum am revazut postarea, implicit si atentionarea dvs. In mod normal nu am astfel de greseli, insa de data asta am comis-o. Imi cer scuze

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Best translation softwares ?






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »